جزییات خبر

دوشنبه / ۳ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۱
سرویس : مرکزی
کد خبر : ۱۷۸۷۰۶
گزارشگر : ۹۰
در 7 ماهه نخست امسال محقق شد،

مرکزی‌ها بیش از 22 میلیارد تومان زکات‌ پرداخت کردند

(دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۱

مردم استان مرکزی طی هفت ماهه سال جاری 22 میلیارد و562 میلیون تومان به عنوان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ، شاپورجلالی، معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان مرکزی با بیان اینکه زکات از واجبات مالی و عبادی است، گفت: اگر زکات اموال به موقع پرداخت شود بیشتر مشکلات اقتصادی برطرف می شود.

وی افزود: مردم استان مرکزی طی هفت ماهه سال جاری 22 میلیارد و562 میلیون تومان به عنوان زکات واجب و مستحبی پرداخت کردند که بیشتر زکات جمع آوری شده در امور محرومان هزینه شده است.

وی در ادامه گفت : تأمین جهیزیه، درمان بیماران، ساخت، تعمیر مسکن مددجویان نیازمند، اطعام نیازمندان،تامین کمک معیشت و مخارج روزانه فقرا از مواردمصارف زکات است.

وی یادآور شد: زکات جمع آوری شده در هفت ماهه سال گذشته  هفت میلیاردو 938 میلیون تومان بوده که در سال جاری به نسبت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.

جلالی با اشاره اینکه نهادینه شدن فرهنگ پرداخت زکات دارای ثمرات مختلفی است ، افزود: کمیته امداد با همکاری روحانیون اقدام به جمع‌آوری این میزان زکات کرده که امیدواریم با حضور بیشتردر بین مردم و تبلیغ چهره به چهره زکات پردازان، افراد بیشتری به پرداخت این فریضه واجب تشویق شده و محرومیت کاهش پیدا کند.

وی در پایان گفت: زکات پردازان می توانند ، زکات واجب و مستحبی خود را به شماره کارت 3445-5016-9979-6037 به نام اداره زکات استان مرکزی واریزنمایند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۳۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید