جزییات خبر

سه شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۱
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۸۷۶۵
گزارشگر : ۴۸۷
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد عنوان کرد:

ساماندهی 11 گروه مددجویی کشور در قالب کارگروه ملی ارتقاء فرهنگ توانمندسازی

(سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹) ۱۴:۳۱

حجت الله عبدالملکی ساماندهی از برنامه‌ریزی برای 11 گروه مددجویی کشور در قالب کارگروه ملی ارتقای فرهنگ توانمندسازی خبر داد و گفت: علاوه بر مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، کودکان خیابانی و دختران و پسران بازمانده از تحصیل در این طرح مورد توجه قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از رادیو گفت‌وگو، حجت‌الله عبدالملکی افزود: براساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی کشور، کمیته امداد به عنوان رئیس کارگروه ملی ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان کشور برگزیده شد و کار خود را شروع کرد.

وی ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی کشور زیر مجموعه وزارت ارشاد، مدتی است که به موضوعات فرهنگی کارگروهی ورود کردند و یکی از ابعاد این مساله فرهنگ توانمندسازی مددجویان کشور است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از تهیه سندی با عنوان برنامه ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان در کارگروه فرهنگ عمومی کشور خبر داد و بیان کرد: کمیته امداد و رئیس این نهاد، به عنوان رئیس این کارگروه و معاونت اشتغال کمیته امداد به عنوان دبیر آن تعیین شدند.

عبدالملکی تاکید کرد: همچنین رئیس سازمان بازرسی کشور، رئیس سازمان امور اجتماعی کشور، معاونان وزرای تعاون، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، نماینده تام الاختیار صدا و سیما، معاونان وزارت ورزش و جوانان، شهرداری تهران، رئیس شورای عالی فضای مجازی کشور و معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به همراه سه نفر از اساتید و کارشناسان کشور دیگر اعضای این کارگروه را تشکیل می‌دهند.

وی درباره ماهیت کارگروه ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان کشور توضیح داد و اظهار کرد: این کارگروه یک ابزار بسیار قدرتمند برای رفع محرومیت در کشور است زیرا هدف عمده آن ترویج و تقویت فرهنگ توانمندسازی در کشور است و مخاطب بخشی از این فرهنگ خود مددجویان هستند.

عبدالملکی ادامه داد: این کارگروه 11 گروه مددجویی علاوه بر افراد و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی کشور را شامل می‌شود که می‌توان به کودکان خیابانی، دختران و پسران بازمانده از تحصیل و ازدواج اشاره کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۰۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید