جزییات خبر

چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۲۴
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۸۷۸۲
گزارشگر : ۱۰۲

فرمان تاریخی امام در تشکیل بسیج، نظام و کشور را بیمه ساخت

(چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹) ۱۳:۲۴

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: فرمان تاریخی امام در ۴۱ سال پیش برای تشکیل بسیج مستضعفان، نظام، کشور و انقلاب را بیمه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد استان لرستان ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: با فرمان تاریخی امام (ره) پس از ۴۱ سال برای تشکیل بسیج مستضعفان، نظام، کشور و انقلاب بیمه شد.

وی با بیان اینکه احساس مسئولیت و تعهد به همراه بصیرت، مولفه های اصلی و پایه های فکری بسیج را تشکیل می دهند، افزود: مسیر بسیج و بسیجی معلوم و مشخص است و برای رسیدن به هدفش بن بستی وجود ندارد.

مدیرکل کمیته امداد لرستان تاکید کرد: بسیج و بسیجی نیروی نظامی نیست بلکه کار او حرکت در زمینه های علمی، فکری و تلاش مجاهدانه است.

وی ادامه داد: مهمترین هدف بسیج امید در پیمودن راه و کمک به انقلاب، نظام و حکومت اسلامی که طبق فرمایشات مقام‌معظم رهبری، همان ایجاد تمدن نوین اسلامی تا تحویل پرچم نظام مقدس به دست صاحب اصلی آن حضرت بقیه الله العظم می باشد‌.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به اینکه بسیج پیرو مکتب عاشورا است خاطرنشان ساخت: تناسب زیادی میان هویت بسیج و هویت محرم و عاشورا وجود دارد، بسیج جمعی از افراد فداکار از مردم برای خدمت به مردم در حرکت در مسیر مجاهدت و خدمت به مردم است.

وی تشریح ساخت: حضور بسیجیان از ابتدای انقلاب تاکنون مشاهده شده از جمله در زمینه های مختلف تولید، فناوری، علم،‌کمک به مستضعفان، در مسیر انفاق و کار خیر و سایر امورات وجود داشته که برگ زرینی در تاریخ جمهوری اسلامی بوده است.

محمدی فارسانی ضرورت توجه به خودسازی که جامعه پردازی را به دنبال دارد و گامی برای رسیدن به تمدن اسلامی است را مهم ارزیابی کرد و گفت: سبک زندگی اسلامی و قرانی در کنار خودسازی راهی برای رسیدن به اهداف تعریف شده نظام است.

وی تشریح کرد: باید مراقب بود با پرهیز از غرور، غفلت و دنیاپرستی درخت تنومند بسیج که کارآمدترین نیرو برای همه عرصه ها و میدانها است دچار آفت نشود.

مدیرکل کمیته امداد لرستان در ادامه این جلسه با تبریک به اقایان ریاحی و مهدی زاده برای ریاست اداره کونانی و تقدیر از زحمات آقایان امیری و یوسفی ‌برای آنها آرزوی موفقیت نمود‌.

وی با مهم برشمردن قوانین و دستورالعمل های ستاد ملی و استانی مبارزه با کرونا، تاکید کرد: مدیران باید آرایش حضور و خدمات را متناسب را رنگبندی ستاد ملی کرونا که هر دوشنبه اعلام می شود، انجام دهند.

محمدی فارسانی اعلام کرد: هیچ توجیهی در رابطه با عدم توجه به رنگبندهای کرونایی برای حضور نیروها پذیرفتنی نیست همچنین نیروها باید مقوله دورکاری را اعم از انجام امورات بصورت مجازی و از طریق سیستم "گام" به نحو احسن انجام دهند.

وی گفت: تصمیم گیری برای اینکه کدام نیروها حضور یابند ضمن رعایت قوانین بر عهده رئیس ادارت است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۸۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید