جزییات خبر

چهارشنبه / ۵ آذر ۱۳۹۹ / ۱۳:۴۱
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۷۸۷۸۳
گزارشگر : ۱۰۳
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد

احداث 1500 واحد مسکونی مقاوم برای مددجویان

(چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹) ۱۳:۴۱

کمیته امداد آذربایجان‌غربی امسال در نظر دارد بیش از یک‌هزار و 500 مسکن مقاوم به منظور تهیه سرپناه امن و مقاوم برای مددجویان تحت حمایت در استان استان احداث کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد،  عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی گفت:  کمیته امداد آذربایجان‌غربی امسال در نظر دارد بیش از یک‌هزار و 500 مسکن مقاوم به منظور تهیه سرپناه امن و مقاوم برای مددجویان تحت حمایت در استان استان احداث کند.

وی ادامه داد: بیش از 50 درصد از مسکن‌های مددجویی مد نظر تاکنون احداث شده و در تلاش هستیم تا پایان سال جاری، مابقی این مساکن را احداث و تحویل مددجویان استان دهیم.

 مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: چهار هزار و ۸۰۰ خانوار مددجو در  آذربایجان‌غربی نیاز به احداث مسکن دارند که ۴ هزار خانوار در شهر و بقیه در روستا‌ها ساکن هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال ۱ هزار واحد مددجویی در استان تعمیرات اساسی شده اضافه کرد: ۵۰ درصد این واحد‌ها با مشارکت و همکاری موسسه خیریه عترت بوتراب و تفاهم نامه مشترک با مسکن وشهرسازی در شهرستان خوی احداث می‌شود.

سهندی با اشاره به خسارت ۲۴۲ واحد مسکونی مددجویان درزلزله چهارم اسفند ۹۸ دربخش قطور خوی، تصریح کرد: ۱۰۰ واحد ازاین مساکن خسارت دیده با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و با پرداخت ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض آماده بهره برداری شده و بقیه نیز در دست بازسازی و ساخت است.

  وی عنوان کرد: برای ساخت و تعمیر واحد‌های مسکونی مددجویان این نهاد در استان از ابتدای امسال ۳۴۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید