جزییات خبر

پنج شنبه / ۶ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۸۷۹۵
گزارشگر : ۸۸

حمایت کمیته امداد از 1120 دانشجوی گلستانی

(پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹) ۰۹:۵۰

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان به تشریح خدمات حمایتی این نهاد در اعطای وام دانشجویی و کمک هزینه تحصیلی به مددجویان دانشجوی گلستانی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، عیسی بابایی، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت:این نهاد به منظور رفع مشکلات و تسهیل شرایط ادامه تحصیل مددجویان با تامین نیازمندی های دانشجویان تحت حمایت در حال تحصیل در مقاطع تحصیلی(کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری) اعم از غیردولتی یا دولتی و طلاب علوم دینی، اقدام به تامین شهریه دانشجویان و کمک هزینه تحصیلی آنان از محل کمک های بلاعوض کرده است.
وی با اشاره به میزان سقف سرانه پرداخت وام دانشجویی افزود: دانشجویان مقطع کارشناسی و طلاب علوم دینی سطح دو مبلغ 5میلیون تومان ، دانشجویان کارشناسی ارشد و طلاب علوم دینی سطح سه مبلغ 10 میلیون تومان و دانشجویان مقطع دکتری و طلاب علوم دینی سطح چهار می توانند مبلغ 20 میلیون تومان وام دانشجویی دریافت کنند.
بابایی تصریح کرد: ۱۱۲۰ دانشجوی گلستانی در مقاطع مختلف کاردانی،کارشناسی،کارشناسی ارشد،دکتری  و حوزوی از خدمات آموزشی و تحصیلی کمیته امداد استان گلستان بهره‌مند ‌می شوند.
وی یادآور شد:کمیته امداد با توجه به تامین بخشی از شهریه دانشجویان دانشگاه های غیر دولتی(پیام نور،آزاد،علمی کاربردی،غیرانتفاعی،پردیس و شبانه)، با هدف پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانشگاه های دولتی و طلاب علوم دینی ،هر ترم مبلغ 500 هزارتومان به مقطع کاردانی ، مبلغ 750 هزار تومان در مقطع کارشناسی،1میلیون تومان در مقطع کارشناسی ارشد و 1میلیون و 500 هزارتومان به صورت بلاعوض در هرترم برای دانشجویان تحت حمایت این نهاد در مقطع دکتری واریز می کند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به قبولی ۷۹ دانش آموز تحت حمایت در کنکورسراسری سال جاری گفت: امسال 5 مددجوی گلستانی حائز رتبه های زیر 1500 کنکور سراسری در رشته علوم انسانی شدند.
وی با ابراز خرسندی از درخشش مددجویان گلستانی در کنکور سراسری خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان برگزیده کنکور سراسری از خدمات موسسات آموزشی دروس کنکور، معرفی شده از سوی کمیته امداد بهره مند شدند.
بابایی عنوان کرد: این نهاد با پرداخت کمک‌هزینه تهیه پوشاک و لوازم‌التحریر و ایاب‌وذهاب دانش آموزان، تقویت بنیه تحصیلی و برگزاری کلاس‌های آموزشی آمادگی کنکور و دانشگاه، کمک‌هزینه تحصیلی و تأمین شهریه دانشجویان ، گام‌های مؤثری برای ارائه خدمات مؤثر به مددجویان در حال تحصیل برداشته است.
لازم بذکراست،در حال حاضر این نهاد دارای۱۱۲۰ دانشجو می باشد که از این تعداد 210 دانشجو در مقطع کاردانی، 750 دانشجو در مقطع کارشناسی،62 دانشجو در مقطع کارشناس ارشد،12 دانشجو در مقطع دکتری و 86  نفرطلاب علوم دینی در حال تحصیل دارد.

انتهای پیام
 

تعداد بازدید : ۶۱۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید