جزییات خبر

پنج شنبه / ۶ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۱۷
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۷۸۷۹۶
گزارشگر : ۸۷
همزمان با میلاد با برکت امام حسن عسگری (ع ) وهفته بسیج انجام شد

افتتاح مرکز نیکوکاری کریم اهل بیت مسجد امام حسن مجتبی (ع ) در منطقه بی سیم شهر زنجان

(پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹) ۰۹:۱۷

همزمان با میلاد با سعادت وبا برکت امام حسن عسگری ( ع ) و هفته بسیج یکصد وبیست ویکمین مرکز نیکوکاری استان زنجان با نام مرکز نیکوکاری کریم اهل بیت در مسجد امام حسن مجتبی (ع ) در محله بی سیم شهر زنجان افتتاح شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، احمد جباری ، معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان زنجان در آیین افتتاح این مرکز با تبریک میلاد با سعادت امام حسن عسگری (ع) وگرامی داشت هفته بسیج گفت:  هدف از ایجاد مراکزنیکوکاری ترویج وتوسعه فرهنگ انفاق ،احسان نیکوکاری و وهم افزایی در اقدامات نیکوکارانه، مردمی شدن حمایت‌های اجتماعی، نظارت‌های مردمی و معتمدان محلی و بهره گیری از حضور ،تخصص ومهارت خیران ، تشکیل شبکه های محلی،صنفی و تخصصی، ایجاد ارتباط مناسب و منطقی بین نیازهای نیازمندان و توانمندی جامعه است.

وی با اشاره به اینکه مراکز نیکوکاری با محوریت مساجد وبه صورت هیئت عاملی وبا نظارت کمیته امداد فعالیت می کند افزود:خیران وافراد دارای توانایی  مالی می توانندکمک های نقدی وغیر نقدی خود را توسط این مراکز به دست نیازمندان وافراد بی بضاعت هر منطقه برسانند وهدف کمیته امداد  بهره گیری از توان مردم برای مردم است. ودر این راستا تلاش می کنیم با  شبکه‌سازی خیرین، نیکوکاران ، مردم و همه مجموعه‌های استان در کمک به نیازمندان نقش ایفا کنند.

جباری  به ایجاد راهکار لازم برای سیستم محور شدن مراکز وایجاد شبکه سازی وهم افزایی مناسب در ارائه خدمات اشاره کردوافزود : مراکز نیکوکاری خط مقدم در رسیدگی به محرومان می باشند . لذا با افزایش  این مراکز ارائه خدمات به مردم را به دست مردم سپرده و در این راستا استفاده از ظرفیت های گروه‌های جهادی، بسیج، مساجد، خیران، معتمدین محلی و هم افزایی آن با کمیته امداد، موجبات ارائه خدمات بهینه و هدفمند به نیازمندان شود.
معاون توسعه مشارکتهای مردمی استان  مراکز نیکو کاری را پل ارتباطی بدون واسطه بین نیکو کاران، خیران و نیازمندان توصیف و بیان داشت: اگر خدمات ارائه شده به نیازمندان به صورت صحیح اطلاع رسانی گردد اعتماد عمومی مردم و خیرین مضاعف شده و موجبات حمایت های مادی و معنوی بالای آنان را فراهم می سازد.   انتهای خبر

تعداد بازدید : ۳۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید