جزییات خبر

پنج شنبه / ۶ آذر ۱۳۹۹ / ۱۱:۵۸
سرویس : گیلان
کد خبر : ۱۷۸۷۹۷
گزارشگر : ۸۳
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان گیلان:

تخلیه الکترونیکی صندوق های صدقات خانگی جایگزین قبوض سنتی و دستی

(پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹) ۱۱:۵۸

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان گیلان، خبر داد: با بهره مندی از دستگاه های کارتخوان اندرویدی، صندوق های صدقات خانگی در گیلان به صورت الکترونیکی تخلیه می شوند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سید مجتبی جلالی پور، با اشاره به رویکرد این نهاد در تحقق امداد الکترونیک و همچنین تداوم شیوع بیماری کرونا، گفت: پرداخت صدقات به صورت الکترونیکی یکی از روش های مؤثر جلوگیری از حذف پول فیزیکی و در نتیجه شیوع و گسترش این بیماری است.

 

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان گیلان، با اشاره به رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی و ضدعفونی صنادیق صدقات هنگام تحویل به مشترکین عزیز، ادامه داد: تمامی نیروهای تخلیه گر صندوق‌های صدقات خانگی به دستگاه کارت‌خوان سیار (pos اندرویدی) مجهز شده‌اند و هنگام مراجعه به درب منازل مشترکین صدقات و تخلیه صندوق‌ها، رسید الکترونیکی وجوه دریافتی را به‌صورت آنی صادر و به مشترکین تحویل می‌دهند و هم‌زمان پیامک مبلغ واریزی نیز برای آن‌ها ارسال می‌شود.

 

وی، با برشمردن برخی از مزایای این شیوه، گفت: افزایش اعتماد و اطمینان مشترکین و نیکوکاران، افزایش دقت و سرعت، کاهش زمان تخلیه، جلوگیری از انتشار و شیوع بیماری کرونا، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی سریع به مشترکین، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی از ویژگی های این روش است.

 

جلالی پور، با بیان اینکه طی امسال بیش از 8 میلیارد تومان صدقه پرداخت شده است، تصریح کرد: هم اکنون بیش از 257 هزار و 500 نفر از مردم این استان مشترک صندوق صدقات هستند که مراحم نقدی دریافتی از سوی مردم خیّر برای کمک به خرید، ساخت، تعمیر و تکمیل مسکن مددجویان، کمک به ازدواج نیازمندان، کمک به ارتقای شاخص‌های بهداشتی و هزینه‌های درمانی نیازمندان، کمک موردی به نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی و تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاریابی مددجویان هزینه می‌شود.

 

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد استان گیلان، در پایان با تأکید بر اینکه تلاش می گردد روش‌های غیرحضوری پرداخت صدقات جایگزین ‌روش های سنتی شود، اضافه کرد: نیکوکاران می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #013*8877* با سهولت صدقه روزانه خود را پرداخت کنند.

 

انتهای پیام/.

 

تعداد بازدید : ۸۱۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید