جزییات خبر

پنج شنبه / ۶ آذر ۱۳۹۹ / ۰۹:۳۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۸۷۹۸
گزارشگر : ۸۸
مدیر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان گلستان خبر داد:

پرداخت 49 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان در هشت ماهه سال جاری

(پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۹) ۰۹:۳۰

مدیرصندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان گلستان از پرداخت 49 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان و اقشار نیازمند جامعه در هشت ماهه سال جاری خبر داد و گفت: مردم نیکوکار طی سال جاری 5 میلیارد تومان اعتبار قرض‌الحسنه در این صندوق سپرده‌گذاری کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد،جواد فردی، مدیر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان گلستان با تشریح عملکرد صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت افزود: در هشت ماهه سال جاری در مجموع 49 میلیارد و 400 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه در حوزه اشتغال، وام کارگشایی، ودیعه مسکن و احداث و خرید و مسکن به مددجویان و نیازمندان ارائه شد.

 وی افزود: از تسهیلات اعطایی سال جاری،مبلغ 33  میلیارد و 600 میلیون تومان از محل صندوق و 15 میلیارد و 800 میلیون تومان با هم‌افزایی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و رسالت به مددجویان اختصاص یافت.
فردی تصریح کرد:22 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات در قالب 4657 فقره به وام ضروری و کارگشایی  ، 170 فقره وام به مبلغ 740 میلیون تومان در قالب وام خیرین کمیته امداد به مددجویان و نیازمندان اختصاص یافت.
  وی خاطرنشان کرد: همچنین 8 میلیارد و 800 میلیون تومان در قالب 632 فقره به تسهیلات ودیعه مسکن خانواده‌های نیازمند و مبلغ 6 میلیارد و 300میلیون تومان به 371 فقره تسهیلات در حوزه اشتغال و خودکفایی تخصیص یافت.
مدیرصندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان گلستان بیان کرد: این صندوق قرض الحسنه در هشت ماهه امسال 7 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات در حوزه خرید و ساخت مسکن مددجویان و نیازمندان پرداخت کرده است.
  وی همچنین تاکید کرد: با توجه به گذشت حدود ۲ ماه از سال تحصیلی، تاکنون 200 میلیون تومان به دانشجویان اختصاص یافته است، مبلغ این وام برای دانشجویان کارشناسی تا دکتری از پنج تا ۲۰ میلیون تومان متغیر است.
  فردی به شیوع ویروس کرونا در کشور و شرایط سخت اقتصادی خانواده‌های نیازمند اشاره کرد و گفت: صندوق امداد ولایت برای کمک به اقشار آسیب‌دیده از کرونا، مبلغ 260 میلیون تومان به خانواده‌های زندانیان نیازمند، 680 میلیون تومان به جامعه هدف سازمان بهزیستی ومبلغ 540 میلیون تومان به مددجویان کمیته امداد با همکاری بنیاد مستضعفان پرداخت کرده است.

 وی با اشاره به افزایش ناگهانی رهن و اجاره مسکن و تورم افسارگسیخته در این بخش، خاطرنشان کرد: با مشارکت بنیاد مستضعفان، 2 میلیارد و 165 میلیون تومان اعتبار قرض‌الحسنه برای ودیعه مسکن 124 خانواده‌ نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا پرداخت شده است.

  مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان گلستان با دعوت خیران و مردم نیکوکار برای سپرده‌گذاری در این صندوق گفت: میزان جذب سپرده در هشت ماهه نخست به 5 میلیارد تومان رسیده است.
فردی تاکید کرد: به مردم نیکوکار اطمینان می‌دهیم تمام سپرده آنان در این صندوق، به صورت قرض‌الحسنه به نیازمندان پرداخت می‌شود.

  وی با اشاره به عملکرد صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال مددجویان، گفت: این صندوق در حال حاضر 6 میلیارد و 200 میلیون تومان سرمایه دارد و تاکنون 21 فقره وام اشتغال مددجویان را با اولویت زنان سرپرست خانوار و به مبلغ 600 میلیون تومان ، تضمین کرده است.

 انتهای پیام


تعداد بازدید : ۵۳۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید