جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۶ آذر ۱۳۹۹ / ۱۴:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۹۲۱۹
گزارشگر : ۸۸

جلسه دبیرخانه طرح «هر کارمند، حامی یک فرزند معنوی» در استانداری گلستان برگزار شد

(چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹) ۱۴:۰۰

جلسه دبیرخانه طرح «هر کارمند، حامی یک فرزند معنوی» با هدف مشارکت کارکنان دستگاه‌های دولتی و خصوصی برای حمایت از ایتام و فرزندان محسنین در استانداری گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عیسی بابایی،مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: پویش ایران مهربان با شعار"همه فرزندان ایران را فرزندان خود بدانیم" با هدف مشارکت کارکنان دستگاه‌های دولتی و خصوصی برای حمایت مادی و معنوی از ایتام و محسنین نیازمند تحت حمایت کمیته امداد اجرا  می شود.
وی با بیان اینکه طرح‌اکرام ایتام و محسنین از طرح‌های موفق این نهاد است، افزود: حامیان می‌توانند با انتخاب یک یا چند فرزند معنوی و پرداخت ماهیانه کمک‌های خود یاریگر آنان باشند.
بابایی با توجه به اینکه ادارات کمیته امداد در سراسر استان و همچنین دبیرخانه این طرح در استانداری آماده پاسخگویی به دستگاه‌های اجرایی برای شرکت در این طرح خداپسندانه هستند، خاطرنشان کرد: کمک‌های حامیان به صورت مستقیم به حساب ایتام واریز می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد گلستان با اشاره به  16 هزار حامی فعال در استان، عنوان کرد: در حال حاضر از 48 هزار کارمند گلستانی ،5500 حامی از کارمندان بومی و غیر بومی هستند که با کمک های خداپسندانه خود،حمایت از ایتام و فرزندان محسنین گلستانی را برعهده گرفته اند.
بابایی با توجه به 1582 فرزند بدون حامی در سطح استان خاطر نشان کرد:کمیته امداد استان گلستان دارای 11هزار و 275 فرزند یتیم و محسنین با میانگین ماهانه سرانه دریافتی 198 هزار تومان،نیازمند مشارکت بیشتر و عزم همگانی مردم خیراندیش برای حمایت از این فرزندان است.

وی تصریح کرد: در جلسه هم اندیشی تشکیل این دبیرخانه با حضور محمدپور،مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد،بازرسی و امور حقوقی استانداری گلستان و مدیران کل ادارات و دستگاههای اجرایی استان مقرر شد ،به همت همگانی مسئولان و مشارکت کارکنان، تا 22 بهمن ماه هیچ فرزند یتیمی در گلستان بدون حامی نباشد.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان  گفت: دبیرخانه طرح «هر کارمند، حامی یک فرزند معنوی» بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهور و دکترحق شناس،استاندار گلستان به منظور اکرام ایتام (فرزندان محروم از نعمت پدر) و محسنین (فرزندان دارای پدر بیمار،ازکارافتاده و دارای کهولت سن) در استانداری گلستان تشکیل شد.
بابایی یادآورشد: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام ایتام می‌توانند با مراجعه به سایت   ekram.emdad.ir و یا ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۱۷ و  همچنین با مراجعه به رابط طرح اکرام و محسنین اداره مربوطه خود، نسبت به دریافت شناسنامه فرزندان برای حمایت مادی و معنوی از ایتام تحت حمایت این نهاد مشارکت کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۵۷۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید