جزییات خبر

شنبه / ۴ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۰:۱۵
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۷۹۹۸۳
گزارشگر : ۸۹
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان عنوان کرد:

معرفی 79 مددجوی چهارمحال و بختیاری برای دریافت حقوق بازنشستگی

(شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹) ۱۰:۱۵

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: 2417 مددجوی این نهاد تحت حمایت بیمه‌های تأمین اجتماعی و بیمه روستاییان و عشایر هستند که از ابتدای امسال 79 مددجو برای دریافت حقوق بازنشستگی به این سازمان‌ها معرفی شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مهرداد شریف‌پور بابیان اینکه توانمندسازی و ایجاد زمینه خودکفایی مددجویان از رویکردها و سیاست‌های این نهاد است بیان کرد: پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی و بیمه روستاییان و عشایر برای مددجویان شاغل و زنان سرپرست خانوار با هدف خودکفایی آن‌ها انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مشمولان این طرح از حقوق بازنشستگی نیز بهره‌مند می‌شوند افزود: از ابتدای امسال تاکنون 47 مددجوی تحت حمایت بیمه‌ تأمین اجتماعی و 32 مددجوی تحت حمایت بیمه روستاییان و عشایر برای دریافت حقوق بازنشستگی معرفی شده‌اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با اشاره به ارائه دیگر خدمات حمایتی این نهاد به خانواده‌های مددجو ادامه داد: 1120 بیمار خاص، زمینگیر و صعب‌العلاج از خدمات بهداشتی، درمانی و حمایتی کمیته امداد استان بهره‌مند می‌شوند.

شریف‌پور اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و 14 میلیون و 500 هزار تومان در راستای تأمین هزینه‌های درمانی، خرید تجهیزات بهداشتی، پزشکی و توانبخشی و خرید دارو به این بیماران پرداخت شده است.

وی اجرای طرح ارتقاء سلامت مادران و کودکان را از دیگر خدمات حمایتی کمیته امداد استان عنوان و خاطرنشان کرد: 736 مادر و 1800 کودک نیازمند نیز هزینه خرید مواد غذایی دریافت می‌کنند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان با اشاره به نیاز بیماران به کمک‌های مردم نیکوکار استان گفت: ادارات کمیته امداد در سراسر استان و مراکز نیکوکاری آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم نوعدوست استان هستند.

شایان ذکر است، کد دستوری #038*8877* نیز برای دریافت کمک‌های نقدی مردم استان در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید