جزییات خبر

یکشنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۰۹:۲۵
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۸۰۰۱۴
گزارشگر : ۲۷

خیران استان فارس ۵ هزار تبلت به دانش‌آموزان نیازمند اهدا کردند

(یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹) ۰۹:۲۵

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان فارس گفت: ۵ هزار دستگاه تبلت با کمک خیران و حامیان، خریداری و برای استفاده آموزشی به دانش‌آموزان نیازمند استان اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری تسنیم محمد بدری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس با بیان این که امروز خدمات کمیته امداد متناسب با نیاز‌های مددجویان است اظهار داشت: اولویت امداد تامین نیاز‌های زیرساختی خانواده‌ها است که فقدان آن‌ها آسیب جدی به اعضای خانواده وارد می‌کند.
وی با اشاره به این که امروز بسیاری از افراد نیازمند و محروم جامعه قادر به تامین هزینه‌های درمانی خود نیستند، لذا خود به خود امکان بهره‌وری از امکانات بهداشتی و درمانی را از دست می‌دهند، افزود: این نهاد با عنایت به اهمیت موضوع و نیاز ضروری مددجویان از بدو تشکیل مطابق اساسنامه و بنا به دستورات موکد مسئولان نظام به‌ویژه مقام معظم رهبری ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را به محرومان در زمره برنامه خود قرار داده است و در این ارتباط خدمات موثری در قالب امور بیمه مددجویان، بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس با بیان اینکه کمیته امداد استان از ابتدای امسال تا کنون بیش از 185 میلیارد ریال صرف هزینه درمانی مددجویان تحت حمایت کرده است، گفت: تمامی مددجویان تحت حمایت بیمه که پایه آن‌ها بیمه سلامت است و امداد در خصوص بیمه مکمل آن‌ها، بخشی از هزینه‌های درمانی را پرداخت می‌کند.
بدری بیان کرد: در حال حاضر تعداد 6 هزار و 673 بیمار خاص و صعب العلاج تحت حمایت کمیته امداد فارس هستند که تمامی بیماران از خدمات درمانی و تجهیزات مورد نیاز بهره‌مند شدند.
وی همچنین از پوشش بیمه‌ای 7 هزار و 452 نفر از عشایر و روستاییان مددجوی تحت پوشش کمیته امداد خبر داد و گفت: امداد با تفاهم نامه منعقد شده با صندوق بیمه اجتماعی، حق بیمه آن‌ها را پرداخت می‌کند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس حمایت‌های این نهاد از مددجویان تحت‌پوشش، بیماران خاص و صعب‌العلاج را در بحران شیوع کرونا مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: با توجه به بیماری کرونا امداد در این خصوص اقدامات ویژه‌ای از جمله پرداخت بیش از 150 میلیارد ریال جهت پیشگیری از بیماری کرونا به بیماران صعب العلاج، خاص، زمین‌گیر، سالمندان، زنان باردار و شیرده در سطح استان انجام داده است.
بدری از پرداخت کمک هزینه به خانواده‌های تحت حمایت که عضوی از آن‌ها بر اثر کرونا فوت کرده خبر داد و گفت: اگر سرپرست فوت شده باشد مبلغ 10 میلیون تومان و اگر اعضای خانواده 5 میلیون تومان پرداخت می‌شود.
وی از پرداخت مبلغ 424 میلیارد ریال به تعداد 7 هزار و 485 فقره وام کارگشایی به خانواده‌های تحت حمایت، پرداخت مبلغ 4 میلیارد ریال جهت تکریم سالمندان با توجه به شیوع کرونا و شرایط اقتصادی اطلاع داد و افزود: همچنین در حوزه تامین اجاره مسکن مبلغ 21 میلیارد و 600 میلیون ریال جهت مستاجر با سرانه ماهانه 300 هزار تومان و تخصیص مبلغ یکصد و 26 میلیارد ریال ودیعه مسکن به مددجویان نیازمند مستاجر با سرانه 30 میلیون تومان پرداخت شده است.
بدری خاطرنشان کرد: با همکاری و مشارکت خیران تعداد 4 هزار دستگاه لوازم گرمایشی و سرمایشی تهیه و به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد اهدا شد.
وی با بیان اینکه توجه و رسیدگی به مسائل فرهنگی و تحصیلی مددجویان تحت حمایت از جمله رویکرد‌های مهم این نهاد است، عنوان کرد: امسال 5 هزار دستگاه تبلت با کمک خیران و حامیان، خریداری و برای استفاده آموزشی به دانش آموزان نیازمند استان اهدا شد.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد فارس از توزیع بسته‌های معیشتی بین کلیه خانوار‌های تحت حمایت طی دو مرحله در سطح استان خبر داد و گفت: امداد در سطح استان بیش از 156 هزار خانوار با جمعیت بیش از جمعیت 400 نفر تحت حمایت دارد که بیش از 49 درصد از خانوار‌ها در مناطق ضریب محرومیت ساکن هستند.
بدری در پایان تصریح کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) به جز یارانه دولتی ماهانه به افرادی که تنها یک نفر تحت پوشش باشد مبلغ 198 هزار تومان، خانوار‌های دونفره 331 هزار تومان، 3 نفره 430 هزار تومان، چهار نفره 555 هزار تومان و پنج نفر به بالا 617 هزار تومان در قالب کمک مستمری و معیشت به آن‌ها پرداخت می‌شود.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۸۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید