جزییات خبر

یکشنبه / ۵ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۷:۲۹
سرویس : فرهنگی
کد خبر : ۱۸۰۰۴۳
گزارشگر : ۴۸۷

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و سازمان بسیج مستضعفین

(یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹) ۱۷:۲۹

کمیته امداد و سازمان بسیج مستضعفین با هدف توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای مددجویان و نیازمندان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین به منظور ایجاد اشتغال و توسعه آموزش‌های فنی، حرفه‌ای و مهارت‌آموزی برای مددجویان و خانواده‌های نیازمند تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

رئیس کمیته امداد در مراسم امضای این تفاهم‌نامه با اشاره به ظرفیت‌های دو نهاد برای توانمندسازی اجتماعی و فرهنگی گفت: توسعه مهارت‌آموزی مددجویان در راستای ایجاد مشاغل تولیدی می‌تواند به اهداف شعار سال جهش تولید کمک کند.

وی توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را از جمله مفاد این تفاهم‌نامه دانست و افزود: باید در اشتغال‌زایی از ظرفیت گروه‌های جهادی به عنوان بستر کارآفرینی استفاده شود.

بختیاری با اشاره به سوابق درخشان بسیج در سازندگی مناطق محروم کشور، خاطرنشان کرد: کمیته امداد برای تامین و تعمیر واحدهای مسکونی مددجویان در مناطق روستایی و محروم همواره از توان بسیج بهره برده است.

رئیس کمیته امداد بر همکاری با بسیج درارتقای بهداشت و درمان خانواده‌های نیازمند تاکید کرد و ادامه داد: کمیته امداد آمادگی دارد تمام امکانات خود را برای حمایت از گروه‌های جهادی در حوزه پزشکی و بهداشت در اختیار بگذارد.

وی به همکاری‌های کمیته امداد و بسیج در دوران شیوع کرونا پرداخت و گفت: در برگزاری دو مرحله پویش ایران همدل، بسیج در کنار کمیته امداد در طرح اطعام مهدوی و اطعام حسینی و همچنین توزیع بسته‌های معیشتی میان محرومان مشارکت داشت و در این تفاهم‌نامه نیز بر ایجاد هم‌افزایی خدمات رسانی در مواقع بحران تاکید شده است و گروه‌های جهادی بسیج و اقشار داوطلب می‌توانند در بازسازی مناطق آسیب‌دیده از بحران‌هایی همچون سیل و زلزله و ... اقدامات درخور توجهی انجام دهند.

بختیاری با بیان اینکه سیاست کمیته امداد حرکت در مسیر توسعه اشتغال نوین و دانش‌بنیان است، افزود: بدنه علمی بسیج و کمیته امداد می‌توانند در پشتیبانی از طرح‌های دانش‌بنیان در راستای حمایت از محرومان همکاری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، توانمندسازی اجتماعی و فرهنگی مددجویان، ترویج فرهنگ خیر و احسان و نهضت کمک مومنانه، ارتقای سطح بهداشت و درمان، همکاری در بحران‌ها و حوادث و توانمندسازی اقتصادی مددجویان با رویکرد اقتصاد مقاومتی، از مهمترین زمینه‌های همکاری کمیته امداد و سازمان بسیج مستضعفین در تفاهم‌نامه امضا شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید