جزییات خبر

دوشنبه / ۶ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۲۳
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۸۰۰۵۸
گزارشگر : ۸۹

77 طرح کشاورزی توسط مددجویان چهارمحال و بختیاری اجرا شد

(دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹) ۱۲:۲۳

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون 77 طرح کشاورزی توسط مددجویان این نهاد اجرا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مهدی امیری بابیان اینکه شرایط اقلیمی استان زمینه کشت و زراعت را از گذشته برای ساکنان این منطقه فراهم کرده است بیان کرد: در راستای افزایش بهره‌وری، طرح‌های خودکفایی این نهاد نیز براساس شرایط هر منطقه اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های اشتغال زمینه خودکفایی مددجویان، خانواده آن‌ها و حتی سایر خانواده‌های نیازمند را فراهم می‌کند افزود: طی 10 ماهه گذشته تعداد 77 طرح کشاورزی در زمینه زراعت، باغداری و کشت گیاهان دارویی توسط خانواده مددجویان با هدف خودکفایی آن‌ها اجرا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان بابیان اینکه طرح‌های اشتغال ابتدا توسط مددجویان به کارشناسان اشتغال ارائه می‌شود ادامه داد: پس از بررسی کارشناسان، طرح‌های مددجویان برای دریافت تسهیلات به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌های طرف قرارداد معرفی می‌شوند.

امیری اضافه کرد: طی این مدت 3 میلیارد و 406 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به دارندگان این طرح‌های کشاورزی پرداخت شده است.

وی تعداد طرح‌های کشاورزی اجرا شده در مناطق محروم را 20 عدد عنوان و مطرح کرد: با توجه به صعب‌العبور بودن این مناطق کارشناسان اشتغال در این روستاهای حضور می‌یابند و اقدامات لازم را انجام می‌دهند. 

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ضمن تأکید بر اهمیت استفاده از روش‌های نوین در زمینه کشاورزی و افزایش بهره‌وری خاطرنشان کرد: روش‌های نوین کشاورزی از جمله آبیاری پس از بررسی توسط کارشناسان اشتغال به مددجویان آموزش داده می‌شود.

انتهای پیام  

تعداد بازدید : ۶۷۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید