جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۲:۳۲
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۸۰۳۹۴
گزارشگر : ۲۷
در 10 ماهه امسال صورت گرفت

اشتغال 11470 نفر از مددجویان استان فارس

(سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹) ۱۲:۳۲

در 10 ماهه امسال 11470 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد فارس شاغل شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سید اسماعیل جوادی حقیقی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس گفت:کمیته امداد استان مطابق با برنامه راهبردی عملیاتی خود در ایجاد اشتغال گروه های هدف، 3 راهبرد اصلی بهبود فضای کسب و کار، توسعه همکاری فعالان کسب و کار و توسعه زنجیره های ارزش را دنبال می کند.
جوادی با اشاره به همراهی ارگان ها و موسسات برون سازمانی با کمیته امداد، افزود: استفاده از ظرفیت موسسات مشاوره شغلی در آینده ای نزدیک در قالب برون سپاری جهت بخشی از فعالیت های اشتغال امداد، انجام می گیرد.
وی در ادامه اضافه کرد: برنامه ریزی ، تمهید و تسهیلگری ، نظارت و نظام ارجاع پیگیری برنامه های اشتغال تا تحقق درآمد پایدار، از جمله اقدامات موثر این نهاد بوده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد فارس با اشاره به اهمیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی برای اشتغال پایدار مددجویان خاطر نشان کرد: یکی از رویکردها و سیاست‌های این نهاد ارائه آموزش‌های مبتنی بر اشتغال پایدار و متناسب با بازار کار و همچنین آماده‌سازی نیروی کار ماهر برای ایجاد شغل است .
وی یادآور شد: دوره‌های آموزشی و مهارتی بر اساس استعداد سنجی و برحسب علاقه مددجویان برگزار می‌شود که در همین راستا، طی ده ماه گذشته، 19 هزار و 374 نفر مددجو از آموزش‌های فنی و تخصصی شامل آموزش‌های مقدماتی، مهارتی و توسعه و پایدارسازی بهره‌مند شدند. همچنین پیرو آموزش های فنی و حرفه ای اجرا شده، با ایجاد تعداد 9559 طرح اشتغال، 11470 نفر از مددجویان شاغل شدند.
جوادی افزود: مجریان طرح اشتغال که دوره‌های مهارتی را گذرانده‌اند در مسیر اجرای طرح‌های اشتغال با مشکلات و موانع کمتری روبه‌رو می‌شوند و مدیریت بحران بهتری دارند .
وی به محرومیت‌های استان در زمینه اشتغال خانوارها اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت‌های استان، به‌ویژه در مناطق روستایی و کم برخوردار، بیشترین اشتغال‌زایی در این مناطق و در زمینه کشاورزی، صنایع‌دستی و دامپروری انجام می‌شود.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۴۹۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید