جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ / ۱۸:۲۵
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۸۰۵۹۵
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد:

واگذاری 120 واحد مسکن به مددجویان استان قزوین

(چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹) ۱۸:۲۵

رئیس کمیته امداد در مراسم واگذاری 120 واحد مسکن به مددجویان استان قزوین گفت: با ساخت 32 هزار مسکن برای خانواده‌های ایتام، تا دو سال آینده هیچ یتیم نیازمند بدون مسکن در روستاها نخواهیم داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد 120 واحد مسکن به خانواده‌های تحت حمایت در استان قزوین واگذار شد.
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه مسکن یکی از نیازهای اساسی و جدی محرومان است، گفت: در استان قزوین تامین 377 واحد مسکن برای نیازمندان پیش‌بینی شده که امروز 120 واحد تحویل و مابقی تا سه ماهه نخست سال 1400 واگذار خواهد شد.
بختیاری به تفاهم‌نامه این نهاد با بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان برای ساخت ۱۰ هزار واحد برای نیازمندان فاقد مسکن در مناطق محروم و روستایی اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم ظرف ۲ تا سه سال آینده و با همکاری دستگاه‌های مختلف، مددجوی فاقد مسکن در قزوین نداشته باشیم.
وی اظهار کرد: در بودجه سال 1400 پیش‌بینی شده است تا پنج هزار میلیارد تومان اعتبار برای تامین ۵۰ هزار واحد مسکونی نیازمندان کمیته امداد و بهزیستی اختصاص یابد.
بختیاری خاطرنشان کرد: در نشست شورای عالی توسعه روستاها مصوب شده است که 32 هزار خانواده ایتام ساکن در روستا ظرف دو سال خانه‌دار شوند که بر این اساس یتیم نیازمند بدون خانه نخواهیم داشت.
رئیس کمیته امداد در ادامه سفر خود با استاندار قزوین دیدار کرد.
وی با تقدیر از تلاش‌های استانداری برای تامین مسکن خانواده‌های تحت حمایت گفت: استان قزوین به لحاظ اشتغال مددجویان استان اول کشور است؛ سهم استان قزوین 4880 فرصت شغلی بوده اما امروز شاهد بیش از شش هزار اشتغال‌زایی در استان هستیم.
بختیاری با بیان اینکه امسال تاکنون بیش از 205 هزار اشتغال‌زایی در سراسر کشور توسط کمیته امداد انجام شده است، اظهار کرد: پیشنهاد دولت برای تسهیلات اشتغال مددجویان در سال 1400 رقم 6100 میلیارد تومان است که مجلس شورای اسلامی در اصلاحیه بودجه این رقم را به 10 هزار میلیارد تومان افزایش داده است.
رئیس کمیته امداد با حضور در شورای زکات استان قزوین گفت: طبق قانون دستکم 60 درصد از زکات جمع‌آوری شده باید برای محرومان و نیازمندان هزینه شود که در سال جاری بیش از 80 درصد زکات برای معیشت محرومان و مابقی صرف امور عمرانی و زیربنایی مناطق محروم شده است.
بختیاری با تقدیر از مردم نیکوکار استان قزوین عنوان کرد: سال 98 مجموع کمک‌های مردمی استان قزوین 76 میلیارد تومان بود که در سال جاری تاکنون 96 میلیارد تومان کمک مردمی در استان داشته‌ایم.
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۵۶۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید