جزییات خبر

سه شنبه / ۵ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۰:۴۵
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۰۶۹۹
گزارشگر : ۴۸۷
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد عنوان کرد:

خسارت زلزله به منازل 307 خانواده مددجوی سی‌سختی

(سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹) ۱۰:۴۵

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: در زمین‌لرزه استان کهگیلویه و بویراحمد هیچ یک از مددجویان کمیته امداد دچار مصدومیت نشدند اما 307 منزل خانواده‌های تحت حمایت آسیب دیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین خدرویسی با اشاره به وقوع زمین‌لرزه 5.6 ریشتری در استان کهگیلویه و بویراحمد در 29 بهمن‌ماه افزود: امدادگران کمیته امداد از نخستین دقایق در مناطق متأثر از زلزله حضور یافتند و ضمن بررسی شرایط، به ارزیابی میزان خسارات وارد شده یا مصدومان احتمالی از خانواده‌های تحت حمایت پرداختند.
 
وی ادامه داد: خوشبختانه هیچ یک از مددجویان کمیته امداد در این زلزله دچار مصدومیت جدی نشدند و تنها یک نفر به دلیل مصدومیت جزئی از خدمات بهداشتی سرپایی برخوردار شد.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه 858 خانواده مددجو در شهرستان سی‌سخت تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند، تاکید کرد: منازل حدود 307 نفر از مددجویان دچار آسیب شده است که از این تعداد 104 مورد غیرقابل سکونت بوده و نیازمند بازسازی کامل است.
 
خدرویسی با تاکید بر اینکه هیچ یک از منازل احداث شده توسط کمیته امداد برای مددجویان دچار خسارت نشده است، اظهار کرد: منازل 22 خانواده تحت حمایت نیازمند تعمیرات کلی و 181 به تعمیرات جزئی احتیاج دارد.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اعلام مهمترین اولویت‌های کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان سی‌سخت خاطرنشان کرد: مهمترین احتیاجات مددجویان آسیب‌دیده از زلزله و خانواده‌های نیازمند در حال حاضر لوازم گرمایشی، پتو، چادر، لوازم ضروری زندگی مانند یخچال، فرش و بسته‌های معیشتی است که امیدواریم با کمک‌های مردم نیکوکار ایران، این اقلام به سرعت در اختیار آسیب‌دیدگان از زلزله قرار گیرد.
 
انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۱,۲۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید