جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۱:۲۹
سرویس : قم
کد خبر : ۱۸۰۸۷۸
گزارشگر : ۸۱
در نشست خبری مدیرکل مطرح شد:

رشد قابل تأمل در مشارکتهای مردمی و خدمات ارائه شده کمیته امداد استان قم

(چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹) ۱۱:۲۹

مدیرکل کمیته امداد استان قم از مشارکت بیش از 104 میلیارد تومانی و رشد قابل توجه در خدمات ارائه شده به نیازمندان استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، اکبر میرشکار، مدیرکل کمیته امداد استان قم، در نشست خبری اصحاب رسانه استان قم با اشاره به اینکه توجه ویژه به اقشار آسیب‌پذیر از نعمت‌های مهم انقلاب اسلامی است گفت: کمیته امداد از جمله نهادهایی است که به محرومان خدمات ارائه می کند و طبق خواست رهبر معظم انقلاب و مراجع عظام تقلید ما و شما موظف هستیم که اخبار امیدبخش این نهاد را به اطلاع مردم برسانیم.
وی ضمن قدردانی از اصحاب رسانه استان قم در انتشار اخبار کمیته امداد استان در رسانه ها و جراید گفت: به خودمان می بالیم که در این استان خبرنگارانی داریم که اولویت کارشان انعکاس اخبار رسیدگی به ایتام و نیازمندان است.
وی بابیان اینکه در حال حاضر 23 هزار و 526 خانوار تحت حمایت کمیته امداد هستند گفت: کمیته امداد استان قم 21 هزار و 248 خانوار به‌صورت دائم و مستمر تحت حمایت دارد و در سالی که پشت سر گذاشتیم 43 هزار و 347 نفر نیز به‌صورت موردی از خدمات این مجموعه استفاده کردند.
مدیرکل کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه سرپرست 70 درصد خانواده های تحت حمایت کمیته امداد قم زنان هستند، مطرح کرد: پنج هزار و 12 خانوار به دلیل طلاق سرپرست، تحت حمایت این نهاد قرارگرفته‌اند.
میرشکار مشکلاتی که ویروس منحوس کرونا بر مردم و کسب و کارهای آنها و فشار مضاعفی که به نیازمندان است وارد کرده است خاطر نشان کرد و گفت: تا پایان بهمن ماه امسال 43 هزار و 374 نفر به این نهاد در قم مراجعه و خدمت دریافت کردند.
وی با بیان اینکه در 11 ماهه امسال با رشد 28 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، سه هزار و 396 خانواده جدید متقاضی تحت حمایت را پذیرش کردیم گفت: برای اینکه بین متقاضیان حمایت و افراد توانمند شده تعادل نسبی برقرار شود با پیگیری بیمه تأمین اجتماعی 198 نفر، ازدواج هزار و 22 نفر و اشتغال هزار و 600 نفر از مددجویان، این افراد توانمند شده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.
مدیرکل کمیته امداد استان قم از پرداخت کمک هزینه برای تغذیه زنان باردار تحت حمایت خبر داد و گفت: این کمکها پس از تولد فرزند نیز ادامه دارد و تا 6 سالگی از کمک هزینه ماهانه رفع سوء تغذیه برخوردار می شوند.
وی فرآیند حمایتی این کودکان از مدرسه تا دانشگاه را تبیین و اظهار کرد: هم اکنون چهار هزار و 883 دانش آموز و 545 دانشجو از خدمات تحصیلی کمیته امداد استان قم بهره مند هستند.
میرشکار از فعالیت های فوق برنامه مشاوره های تخصصی کمیته امداد استان قم در دوران کرونایی خبر داد و گفت: اهدای هزار و 50 تبلت به دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت از اقدامات ویژه معاونت فرهنگی کمیته امداد قم برای پیشگیری از ترک تحصیل یا افت تحصیلی آنها در سال 99 بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان قم گرانی مسکن را بزرگترین مانع احداث یا خرید سرپناه برای سه هزار خانوار مستأجر تحت حمایت عنوان و اظهار کرد: تا پایان بهمن امسال 20 میلیارد تومان ودیعه مسکن 10 تا 50 میلیون تومانی به هزار و 371 خانوار و دو میلیارد و 177 میلیون تومان تومان اجاره به هزار و 759 خانوار مستأجر پرداخت شد.
میرشکار با تأکید بر اینکه تمام تسهیلات کمتر از 10 میلیون تومان پرداختی توسط صندوق قرض الحسنه امداد ولایت صد در صد قرض الحسنه است گفت: در 11 ماهه امسال 31 میلیارد تومان وام به 6 هزار و 107 نفر پرداخت شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 38 درصد رشد داشته است.
وی از رشد 56 درصدی ازدواج مددجویان کمیته امداد استان قم در سال 99 خبر داد و گفت: یک هزار و 226 فقره کمک هزینه ازدواج به ارزش 10 میلیارد و 700 میلیون تومان به دختران و پسران تحت حمایت اعطا شد.
وی از هدفگذاری دو هزار و 874 شغل در ابتدای سال 99 خبر داد و گفت: علیرغم وجود ویروس منحوس کرونا و اختلال در کسب و کارها، نه تنها یک ماه زودتر به هدف پیش بینی شده رسیدیم بلکه توانستیم تا پایان بهمن امسال دو هزار و 903 شغل ایجاد کنیم که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد رشد را نشان می دهد.
مدیرکل کمیته امداد استان قم ضمن قدردانی از همراهی بانک های عامل استان در کاهش فرآیند و سهولت پرداخت تسهیلات به مددجویان این نهاد تصریح کرد: امسال با پرداخت 68 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات به دو هزار و 562 متقاضی وام اشتغال، نسبت به 11 ماهه سال گذشته 61 درصد رشد داشتیم.
وی ضمن قدردانی از مردم و خیّران که با مشارکت خود رشد 127 درصدی در حوزه اکرام ایتام و محسنین، رشد 139 درصدی زکوات و رشد 259 درصدی در زمینه مبتنی بر نیاز را رقم زدند افزود: مجموع کمک های مردمی تا پایان بهمن ماه بیش از 104 میلیارد و 232 میلیون تومان بوده است که نشانگر 90 درصد رشد است که امیدواریم این رشد با مشارکت خوب مردم به 100 درصد برسد.
میرشکار شعار جشن نیکوکاری امسال را «عیدی برای همه» عنوان و اظهار کرد: از مردم استان قم تقاضا می‌کنیم در این جشن که در روزهای ۱۳ و 14 و 15 اسفندماه برگزار می‌شود، باشکوه‌تر از همیشه شرکت کنند.
وی با اشاره به اینکه دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری در سطح استان به‌عنوان پایگاه‌های جشن نیکوکاری آماده دریافت کمک‌های غیر نقدی مردم خیر هستند، گفت: امکان واریز کمک‌های نقدی نیز از طریق کد دستوری #۰۲۵*۸۸۷۷* و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۰۰۰۰۱۱۲۵ به نام کمیته امداد استان قم فراهم شده است.

انتهای پیام/
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۵۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید