جزییات خبر

دوشنبه / ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۸
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۸۱۰۲۱
گزارشگر : ۷۹

۳۵۲۷ طرح اشتغال زایی توسط کمیته امداد در خراسان جنوبی اجرا شد

(دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹) ۱۳:۳۸

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی از اجرای سه هزار و ۵۲۷ طرح اشتغال زایی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سید رضا حسینی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: در ۱۱ ماهه سال جاری در بحث اشتغال سه هزار و ۵۲۷ طرح با تسهیلاتی بالغ بر ۱۳۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان توسط مددجویان در سال جاری اجرایی شده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه ۳۸ درصد از طرح‌های اشتغال سال جاری در زمینه خدمات بوده است، گفت: همچنین ۳۸ درصد در زمینه دامداری، ۲ درصد صنایع دستی، 3 درصد کشاورزی، 1درصد پرورش طیور، 3درصد حمل و نقل، 4 درصد فرش و گلیم و ۱۱ درصد صنعتی و معدنی بوده است.
وی با بیان اینکه از طریق اجرای این طرح‌ها چهار هزار و ۵۲۰ فرصت شغلی ایجاد شده است، افزود: در مدت یاد شده ۴۶۴ نفر نیز از طریق کاریابی شاغل شده‌اند.
حسینی ادامه داد: همچنین از مجموع کل طرح‌های اجرا شده، ۴۷ درصد شهری و ۵۳ درصد روستایی بوده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی به طرح های اجرا شده به تفکیک جنیست اشاره کرد و افزود: ۲۹ درصد طرح های اشتغال توسط مجریان زن و ۷۱ درصد توسط مجریان مرد اجرایی شده است.
حسینی با اشاره به اینکه در ۱۱ ماهه سال جاری ۷۰۰ خانوار خودکفا و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان خارج شده‌اند، عنوان کرد: در این مدت ۲۱ هزار و ۵۰۰ فقره نظارت بر طرح‌ها انجام شده است.
وی در پایان بیان کرد: همچنین در سال جاری چهار هزار و ۱۷۵ نفر آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند که معادل ۱۴۵ درصد برنامه ابلاغی محقق شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۶۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید