جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۷ اسفند ۱۳۹۹ / ۱۴:۳۸
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۸۱۲۵۱
گزارشگر : ۷۹
با حضور استاندار خراسان جنوبی رقم خورد؛

افتتاح همزمان ۲۵۰۰ واحد مسکن محرومین در خراسان جنوبی

(چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹) ۱۴:۳۸

با حضور استاندار خراسان جنوبی، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن محرومین استان به صورت همزمان در روستای فدشک شهرستان خوسف به بهره برداری رسید.

این مراسم به صورت همزمان در سه استان خراسان جنوبی، تهران و کرمان و با حضور بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور و قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، در این مراسم ۴ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی شهری و روستایی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در این سه استان تحویل داده شد و سهم خراسان جنوبی از واحدهایی که امروز مورد بهره برداری قرار گرفت، ۲ هزار و ۵۰۰ واحد است.
اعتبار هزینه شده برای احداث این واحدها، ۱۸۶ میلیارد تومان است که  ۱۰۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن، کمک های بلاعوضی است که در قالب سهم دولت و سهم امداد به متقاضیان پرداخت شده است.
رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی در این مراسم گفت: این واحدهای مسکونی از محل تفاهم سه جانبه کمیته امداد امام خمینی کشور و  سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد مسکن اجرا شد.
وی با بیان اینکه در مرحله اول  ۵۰۰ واحد مسکونی افتتاح شده است، افزود: امروز نیز دو هزار  ۵۰۰ واحد مسکونی افتتاح می‌شود.
سلم آبادی اعتبار هزینه شده را ۱۸۶ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این رقم ۲۵ میلیارد تومان سهم آورده مددجویان ، ۵۲ میلیارد و ۵۰۰ تسهیلات صندوق امداد ولایت است.
وی، کمک بلاعوض دولتی را ۶۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون و جمع کل بلاعوض کمیته امداد امام خمینی استان را ۴۶ میلیارد تومان عنوان کرد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی، میانگین متراژ واحدهای مسکونی روستایی را ۵۰ متر مربع و شهری را ۶۵ مترمربع عنوان کرد و افزود: از تعداد واحدهای افتتاح شده دو  ۲۹۵ واحد روستایی و ۲۰۵ واحد شهری است.
وی قیمت متوسط هر واحد را ۷۵ میلیون تومان عنوان کرد و یادآور شد: از این تعداد ۹۹۲ واحد در روستای با ضریب محرومیت ۸۹، ۴۹۵ در مناطق مرزی و مابقی در روستای با پراکندگی زیاد ساخته شده است.

 انتهای پیام


تعداد بازدید : ۹۲۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید