جزییات خبر

پنج شنبه / ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۸
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۸۱۸۹۱
گزارشگر : ۳۸
به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع) محقق شد؛

اهدای 540 سری جهیزیه به نوعرسان و اهدای 30 هزار بسته معیشتی به نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان

(پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۲:۳۸

به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع)، تعداد 540 سری جهیزیه به نوعروسان و 30 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان تحت حمایت کمیته امداد در استان هرمزگان اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد؛ مراسم اهدای جهیزیه نوعرسان به صورت نمادین با حضور نماینده ولی فقیه ، فرمانده سپاه امام سجاد (ع) و مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در سالن ثارالله سپاه امام سجاد(ع) برگزار شد.

حجت الاسلام محمد عبادی زاده، امام جمعه بندرعباس و نماینده ولی فقیه دراستان هرمزگان در این مراسم ضمن تبریک میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: به برکت نفس قدسی رهبری حکیم که دستور فرمودند در سراسر کشور رزمایش همدلی و مواسات شکل بگیرد و کمک های مردم و خیران در مسیر کمک به خانواده های نیازمند وآسیب دیدگان از کرونا سوق داده شود جوانان مومن، متدین و انقلابی هرمزگان آستین همت را بالا زدند که به همین واسطه برکات زیادی حاصل شد.

امام جمعه بندرعباس افزود: برای ما مسئولان که این حرکت را شروع کردیم قابل تصور نبود که بتوانیم در این حد کمک های مومنانه مردم و خیران را جمع آوری کنیم و بخشی از آلام و مشکلات خانواده های نیازمند را مرتفع نماییم.

عبادی زاده گفت: امروز شاهد حرکت خوبی هستیم و از سپاه امام سجاد(ع)، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان که این کمک ها را آماده کردند تا در روز ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (ع) بتوانیم دل ها و قلب هایی برای زندگی بهتر شاد و خوشحال نمایند تشکر می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همت مومنانه مردم در کمک به نیازمندان هیچ گاه پایان نمی پذیرد در آینده نیز کار استمرار پیدا خواهد کردتا بتوانیم در هر شرایطی کمک های مومنانه را بدست نیازمندان برسانیم.

جلیل تراهی، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در این مراسم ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع)، گفت: امروز این افتخار داریم به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع)، تعداد 540 سری جهیزیه ویژه نوعرسان تحت حمایت کمیته امداد هرمزگان را تقدیم زوج های جوان داشته باشیم.

تراهی هدف اهدای جهیزیه را نهادینه کردن ازدواج آسان و کمک به امر ازدواج جوانان نیازمند عنوان کرد و افزود: برای تهیه این تعداد سری جهیزیه بالغ بر 9 میلیارد و 180 میلیون تومان هزینه شده است که شامل دو هزار و 700 قلم از لوازم اساسی زندگی از طرف مقام معظم رهبری تقدیم نیازمندان استان هرمزگان داشته باشیم.

این مقام مسئول یادآور شد: یکی از اقدامات کمیته امداد در قرارگاه مواسات و همدلی در بحث کمک های مومنانه از جمله توزیع سبدهای معیشتی، اهدای جهیزیه و لوازم ضروری منزل به نیازمندان است که در سال جاری به الحمدالله بتوانیم پیروفرمایشات نورانی مقام معظم رهبری در خدمت زوج های جوان و خانواده های تحت حمایت این نهاد باشیم.

سردار اباذر سالاری، فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در این مراسم گفت: توفیق داشتیم ۱۳ مرحله از رزمایش کمک های مومنانه در سال ۹۹ با پیام روح بخش مقام معظم رهبری به سرانجام برسانیم.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) افزود:  تهیه بیش از ۴۵۵ هزار بسته معیشتی اقدام ارزشمندی بود که الحمدالله با همت کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و سپاه پاسداران و جمعی از خیرین بزرگوار صورت پذیرفت.

سالاری ادامه داد: در زمان شروع بنای این رزمایش شاید فکر نمی کردیم ۱۳ مرحله از کمک ها را جمع آوری کنیم اما به لطف خداوند متعال امروز چهاردهمین مرحله با بیش از ۳۰هزار بسته معیشتی در میلاد امام حسن مجتبی(ع) تقدیم خانواده های نیازمند گردید.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید