جزییات خبر

شنبه / ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۶:۱۲
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۱۸۹۸
گزارشگر : ۱۰۵
مدیر کل کمیته امداد مازندران؛

باید با همدلی در صدد رفع مشکل نیازمندان برآییم

(شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۶:۱۲

حجت الاسلام بشیر عالیشاه، مدیر کل کمیته امداد مازندران در دیدار با حجت الاسلام محمدنسب امام جمعه میاندورود گفت: باید برای خدمت رسانی به نیازمندان در میدان باشیم و از سیره ائمه اطهار (ع) پیروی کنیم و با شناسایی نیاز و مشکلات محرومان با همدلی در صدد رفع آنها برآییم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجت الاسلام بشیر عالیشاه مدیر کل کمیته امداد مازندران اظهار داشت: کمیته امداد متولی فقرا است و برای رسیدگی به امور آنان برنامه ریزی می کند.

وی با اشاره به پرداخت مستمری به مددجویان افزود:در سال‌جاری مستمری مددجویان یک نفره ۲۹۸ هزار تومان، دونفره ۵۲۵ هزار تومان، سه نفره ۷۰۴هزار تومان ، چهار نفره ۹۱۰ هزار تومان و پنج نفره و پنج نفره به بالا یک میلیون و ۵۰ هزار تومان است.

مدیر کل کمیته امداد مازندران تصریح کرد: خانواده های تحت حمایت پهلوانان انقلاب هستند و در قرآن کمک به نیازمندان سفارش شده است.

حجت الاسلام عالیشاه بیان داشت: خوشبختانه خیران پای کار هستند و با کمیته امداد در خدمت رسانی به نیازمندان همکاری دارند و با وفاق یکدلی اقدامات خوبی انجام داده اند.

وی به برنامه های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: اطعام مهدوی، توزیع غذای گرم، افطاری ساده، مفتاح الجنه مجازی با حضور خیران بمنظور رفع مشکل نیازمندان و‌‌‌‌‌... از جمله برنامه ها است.

حجت الاسلام عالیشاه افزود: ۸۳هزار خانوار در استان تحت حمایت کمیته امداد قرار دارند و سه هزار نفر از ایتام و هشت هزار و ۹۰۰فرزند طرح محسنین ، چهار هزار نیازمند مسکن، سه هزار و ۸۰۰ بیمار لاعلاج و ... تحت حمایت قرار دارند و از خدمات بهره مند هستند.

وی گفت: کمیته امداد در بخش مسکن مددجویان هم برنامه ریزی دارد و با کمک خیران و تفاهم نامه با سپاه ساخت هزار و ۲۰۰واحد مسکن شروع شده است و این واحد‌ها با ۳۰میلیون تومان بلاعوض بنیاد مسکن، ۵۰میلیون تومان وام بنیاد مسکن ، مساعدت کمیته امداد و خیران ساخته می شود.

مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت: جهیزیه که کمیته امداد به مددجویان با هم افزایی پرداخت می کند ، پنج میلیون تومان است و با کمک خیران این مبلغ ۱۵میلیون تومان است که با همراهی موسسات خیریه این کار خیر انجام می شود و در حال حاضر ۳۰۰ نوعروس در نوبت دریافت جهیزیه قرار دارند و با کمک خیران این تعداد هم روانه خانه بخت می شوند و خوشبختانه خیران در بخش تامین جهیزیه نوعروسان یاریگر کمیته امداد هستند.

حجت الاسلام عالیشاه گفت: خدا را شاکریم که با همدلی، اتحاد، وفاق و با برنامه ریزی مناسب دست در دست یکدیگر در راستای خدمت رسانی به نیازمندان گام برمی داریم و نظاره گر لبخند بر چهره آنان هستیم.

حجت الاسلام محمد نسب ، امام جمعه میاندورود هم در این دیدارگفت: باید توانمند سازی مددجویان مورد توجه قرار گیرد و کمیته امداد در این مقوله خوب عمل کرده است .

امام جمعه میاندورود افزود: باید مستعدان اشتغال را شناسایی کرد و با برنامه ریزی درست و رفع موانع ،زمینه خودکفایی آنها را فراهم کنیم.

حجت الاسلام محمدنسب تصریح کرد: باید در میدان خدمت رسانی حضور داشته باشیم و مسیر توانمندی نیازمندان را هموار سازیم.

وی از تلاش کارکنان کمیته امداد در راستای خدمت رسانی صادقانه به همنوعان تقدیر کرد.

 

انتهای پیام/

 

تعداد بازدید : ۴۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید