جزییات خبر

شنبه / ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۶
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۱۹۰۷
گزارشگر : ۸۷
مدیر کل کمیته امداد استان زنجان ؛

درپیامی نهم اردیبهشت ماه روز سالروز تاسیس نهاد شورای اسلامی را تبریک گفت

(شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۰:۴۶

هدایت صفری مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در پیامی نهم اردیبهشت که به عنوان روز "شوراها" نامگذاری شده و یادآور مردم سالاری دینی و و نقش بارز مردم در تعیین آینده و سرنوشت شهر و روستا بوده تا بر اساس آنچه در قانون اساسی آمده است بتوانند سرنوشت خود را به دست خویش رقم بزنند را تبریک گفت .

در بخشی از این پیام آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

« و امرهم شوری بینهم »

امر شورا و مشورت از موضوعات مهمی است که در قرآن مجید و دین مبین اسلام بر جایگاه آن تأکید شده و به دستور بنیان گذار کبیر انقلاب  اسلامی در جهت اهداف بلند  و انقلابی و تحقق اصل هفتم و صدم قانون اساسی تاسیس شد.

آموزه‌ها و مولفه‌های فرهنگی و اخلاقی دین‌ما و همچنین بنیان گذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و در ادامه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) همواره بهره‌ گیری از خرد جمعی در تصمیم گیری‌ها را مورد توجه قرار داده اند.

بی شک "شورا" که بر آمده از خواست و اراده مردم است ، زمینه ساز حضور فعال و پرثمر مردم در اداره امور شهر و روستا بوده و در طی چندین دوره فعالیت شوراها،این نهاد مردمی به پشتوانه سرمایه های اجتماعی و تخصصی که  پیدا کرده است جایگاه ویژه ای را در تحولات ساختاری و مدیریت شهری و خدمت رسانی به جامعه بدست آورده است .

اینجانب سالروز تأسیس نهاد شورای اسلامی را به همه اعضای شوراهای اسلامی  تبریک عرض نموده امید دارم در سایه همراهی وایفای نقش موثر مردم در تحقق شعار سال تولید پشتیبانی ها ومانع زدایی ها گام های اجرایی موثری برداریم.

هدایت صفری

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان

تعداد بازدید : ۲۹۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید