جزییات خبر

دوشنبه / ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۹
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۱۹۴۹
گزارشگر : ۴۴

مأموریت اصلی کمیته امداد، توانمندسازی خانواده‌هاست

(دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۰۸:۵۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: مأموریت اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره)، توانمندسازی خانواده‌هاست، به گونه‌ای که افراد به درآمد پایدار برسند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه «روچک» از شبکه استانی سیستان‌وبلوچستان گفت: مأموریت اصلی کمیته امداد امام خمینی(ره)، توانمندسازی خانواده‌هاست، به گونه‌ای که افراد درآمد پایدار داشته و بتوانند زندگی خود را تأمین کنند.

وی اظهار کرد: یکی از موفقیت‌های ویژه‌ای که کمیته امداد امام خمینی(ره) به‌عنوان بزرگترین مجموعه فعلی جهان اسلام به نوعی، در طول بیش از چهار دهه داشته است، این بوده که توانسته نوع مراجعه افراد را تغییر دهد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، مشکل اصلی محرومین و فقرای ما، مسأله غذا و گرسنگی بود، اما بحمدالله این مشکل تا حد زیادی امروزه برطرف شده و الان وارد حوزه توانمندسازی شده‌ایم.

وی گفت: تلاش ما در کمیته امداد، این است که افراد نیازمند، درآمد ثابت و پایدار داشته باشند و با آن درآمد بتوانند زندگی خود را تامین کنند.

عبدالملکی بیان کرد: استان سیستان‌وبلوچستان، استان بسیار مهمی است چون متاسفانه به دلیل ظلم‌هایی که در دوران قبل از انقلاب شده و برخی کم لطفی‌ها، می‌بینیم علی‌رغم کمک‌های زیادی که شده و تلاش مسئولان، باز هم حق این استان ادا نشده و به همین دلیل، ضریب محرومیت بالا است و یک استان پر جمعیت از لحاظ تعداد محرومین محسوب می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در کمیته امداد توجه ویژه‌ای روی استان سیستان‌وبلوچستان می‌شود، خاطرنشان کرد: در ستاد مرکزی کمیته امداد، چک سفید امضا در اختیار استان‌هایی مانند سیستان و بلوچستان قرار داده‌ایم تا هر قدر که بتوانند در زمینه اشتغال جلو بروند، ما به آنان اعتبار و منابع بیشتر بدهیم.

تعداد بازدید : ۳۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید