جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ / ۱۵:۵۳
سرویس : هرمزگان
کد خبر : ۱۸۲۰۰۸
گزارشگر : ۳۸

کمک بیش از 6 میلیارد تومانی خیرین به نیازمندان سیریک

(چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) ۱۵:۵۳

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان از کمک شش میلیارد و 600 میلیون تومانی خیرین شهرستان سیریک به نیازمندان تحت حمایت این نهاد انقلابی و مردمی و همچنین جذب 100 حامی جدید ایتام و محسنین در قالب پویش «ایران مهربان» در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جلیل تراهی، مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان در مراسم تقدیر از خیرین شهرستان سیریک، اظهار داشت: سال گذشته مردم سخاوتمند و خیر سیریک بیش از شش میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به خانواده‌های نیازمند این شهرستان، کمک کردند که جای قدردانی دارد.

وی افزود: در سال جاری نیز 100 حامی برای کمک به ایتام و محسنین سیریک در قالب پویش «ایران مهربان» جذب شده که این خیرین، کمک‌های مالی خود را ماهانه از 200 هزار تومان تا دو میلیون تومان و بالاتر به حساب آن‌ها واریز می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد هرمزگان تصریح کرد: در سال گذشته بالغ‌بر ۱۰۵ میلیارد تومان در قالب صندوق امداد ولایت و بانک‌های رسالت و مهر برای طرح‌های اشتغال‌زایی، ازدواج آسان، اهدای کمک‌هزینه جهیزیه، کمک‌هزینه درمان، ساخت مسکن مددجویان و کمک به خانواده‌های نیازمند استان، پرداخت شده است. برای توسعه و ایجاد اشتغال پایدار و ساخت مسکن مددجویان در سال ۱۴۰۰ نیز مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان، ردیف بودجه پیش‌بینی شده که امیدواریم گام مثبت و تأثیرگذاری در توانمندسازی خانواده‌های جامعه هدف باشد.

تراهی با اشاره به اینکه خیرین، همواره به عنوان حامیان و بازوان اصلی نهاد انقلابی و مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) بوده و هستند، بیان کرد: در صورت مشارکت ۵۰ درصدی خیرین برای ساخت مسکن ایتام روستایی هرمزگان تا پایان سال ۱۴۰۰ جشن ریشه‌کنی خانواده‌های فاقد مسکن، گرفته خواهد شد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه امسال ۱۹ محور خدمت به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد باید نصب‌العین همه خادمین و خدمتگزاران مردم باشد، یادآور شد: خدمت به جامعه هدف کمیته امداد، مجاهدت و عبادت است و آنچه برای انسان مسلمان مهم و ارزشمند است، عاقبت به خیری است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید