جزییات خبر

شنبه / ۲۳ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۷:۱۳
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۸۳۸۳۸
گزارشگر : ۷۹

اجرای طرح اطعام و احسان حسینی در 72 آشپزخانه خراسان جنوبی

(شنبه ۲۳ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۷:۱۳

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از آغاز به کار اجرای طرح اطعام و احسان حسینی در 72 آشپزخانه در سطح استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی، مدیر کل کمیته امدادخراسان جنوبی گفت: طرح اطعام واحسان حسینی در خراسان جنوبی اجرا می‌شود و تا ۱۵ مهر ادامه دارد.
سلم آبادی افزود: پیش بینی می‌شود در این طرح ۲۰ میلیارد تومان کمک مردمی جمع آوری شود.
مدیر کل کمیته امداد استان از برنامه ریزی برای راه اندازی ۷۲ آشپزخانه طرح اطعام حسینی به نیت ۷۲ تَن شهید کربلا خبر داد و گفت: در این طرح طبخ بیش از ۵۰۰ هزار وعده غذای گرم و توزیع بیش از ۲۴ هزار سبد غذایی پیش بینی شده است.
وی بسیج تمام نیرو‌های رسمی و غیررسمی در طرح اطعام حسینی، تاکید بر حفظ کرامت نیازمندان، رعایت مسائل بهداشتی و حتی المقدور توزیع غذا به صورت گرم، تاکید بر مدیریت منابع و مصارف با رعایت صرفه و صلاح امداد، شناسائی و بهره برداری از تمامی ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اعم از خیران، اصناف، مراکز نیکو کاری، شرکت‌های صنعتی، هیات‌های مذهبی، مساجد، حسینیه ها، بقاع متبرکه، آستان مقدس امامزادگان، نیروی مقاومت بسیج، گروه‌های جهادی، انجام تمهیدات لازم به منظور اطلاع رسانی گسترده برای جذب منابع مرتبط با زکوات مستحب، خیرات و مبرات، نذورات و قربانی، انجام تمهیدات لازم به منظور مستند سازی، اطلاع رسانی و جریان سازی رسانه‌ای با تعامل با ادمین‌های کانال‌های شهرستانی، خبرگزاری‌های مستقر در شهرستان، گروه‌های خانوادگی و گروه‌های کاری ادارات در فضای مجازی را از الزامات اجرای این طرح عنوان کرد.
سلم آبادی گفت: همچنین اطعام نیازمندان در شب تاسوعای به نام قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس (ع) و در شب عاشورا به نامسید الشهدا اباعبدالله الحسین (ع) نامگذاری شده است.
وی به روش‌های مشارکت مردم و خیران در اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: شماره گیری کد دستوری #۰۵۶*۱*۸۸۷۷ و یا شماره حساب ۰۱۱۱۶۷۶۵۱۸۰۰۵ و یا شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۵۸۸۱۰ بانک ملی از روش‌های مشارکت در این طرح است.
پارسال ۸ میلیارد و ۳۶۷ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی در طرح احسان حسینی در استان جمع آوری شد

انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۸۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید