جزییات خبر

شنبه / ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۷
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۸۴۱۷۳
گزارشگر : ۷۹

حمایت کمیته امداد خراسان جنوبی از خانوارهای دارای فرزند چند قلو

(شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰) ۱۲:۴۷

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از ارائه خدمات حمایتی به خانواده های دارای فرزند چند قلو به مبلغ 4 میلیارد و 488 میلیون ریال (سه نوزاد و بیشتر ) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که بین کمیته امداد و بنیاد مستضعفان به امضاء رسیده این نهاد خدمات متنوعی را برای خانواده هایی که دارای فرزند چند قلو بوده و نیازمند کمک هستند، در نظر گرفته است.
سلم آبادی افزود: خانواده های دارای چندقلو نیازمند مراقبت و حمایت از سوی مسوولان هستند، چراکه بسیاری از این خانواده ها به دلیل نداشتن توان مالی لازم در زمان تولد نوزادانشان دچار مشکلات فراوانی در امور نگهداری و مخارج زندگی می شوند، لذا با توجه به   سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری و در راستای ترغیب خانواده ها به فرزندآوری که هدف رسیدن به نرخ باروری مناسب و جمعیت مطلوب است، رسیدگی به امور این خانواده ها و ارائه خدمات به آنها در دستور کار قرار گرفته است.
وی به جامعه هدف و مشمول این کمک ها اشاره کرد و افزود: خانواده های پر نوزاد متقاضی مساعدت که از امکانات دولتی و یا عمومی غیر دولتی استفاده نکرده و دارای تعداد نوزادان متولد شده همزمان در آن خانواده 3 قلو و بیشتر می باشد، مشمول این طرح خواهند بود.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی یادآور شد: ارائه خدمت به این خانواده ها پس از تأیید میزان و نوع نیازهایشان توسط کارشناسان این نهاد در مواردی نظیر کمک هزینه تامین مسکن و کمک هزینه معیشت ودرمان بصورت بلاعوض تسهیلات اشتغال زایی و وام مسکن و نیز خدمات حمایتی صورت می گیرد.
وی با ارائه آماری از خدمات صورت گرفته به خانواده های دارای فرزند چندقلوی مشمول این طرح ابراز داشت : از ابتدای  اجرای این طرح در استان  به 9 خانوار دارای فرزند سه قلو در زمینه کمک هزینه خرید مسکن 2 میلیارد و 950 میلیون ریال به صورت بلاعوض، کمک معیشت بلاعوض 900 میلیون ریال ، وام خرید مسکن 600 میلیون ریال و همچنین کمک به تأمین پوشاک، شیرخشک و سبد غذایی نیز بیش از 38 میلیون ریال کمک بلاعوض از سوی امداد استان خراسان جنوبی به خانواده های مشمول صورت گرفته است .

انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۵۶۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید