جزییات خبر

شنبه / ۱۰ مهر ۱۴۰۰ / ۰۹:۵۳
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۸۴۶۹۴
گزارشگر : ۷۹

حمایت کمیته امداد از ۱۴ هزار دانش آموز نیازمند خراسان جنوبی

(شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰) ۰۹:۵۳

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی هم در رزمایش توزیع هشت هزار بسته تحصیلی در بین دانش آموزان نیازمند استان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۷ میلیارد تومان در قالب کمک‌های مومنانه جمع‌آوری و ۶۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به خانواده‌های نیازمند استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد ، رضا سلم‌آبادی، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی افزود: همراهی سازمان‌‎ها در این مدت باعث رزمایش‌های مختلف و کمک‌های مومنانه قابل توجه شده که در مرحله اول پویش ایران همدل ۱۶ میلیارد و ۸۰۰‌ میلیون تومان اطعام مهدوی جمع‌آوری شد و در دهه کرامت ۲۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری و از طریق سبد غذایی توزیع شده است.
وی با بیان اینکه ۱۵۰ سری جهیزیه هم به نوعروسان اهدا شد تصریح کرد: از عید قربان تاکنون ۲۱ میلیارد تومان جمع‌آوری شده که خیران و دستگاه‌های مختلف نقش اساسی در تامین آن داشته‌اند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: سال گذشته در آستانه مهر ماه ۱۷ هزار بسته تحصیلی تهیه و توزیع شد و امسال ۱۴ هزار بسته را هدف‌گذاری کردیم که امروز هشت هزار بسته آماده توزیع است.
وی از توزیع چهار هزار و ۵۰۰ کولر آبی در استان نیز خبر داد و گفت: ۲۴ میلیارد تومان برای این بخش هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان در مراسم تجلیل از 21 دانشجو و طلبه تحت حمایت استان که جزو برترین های کنکور سراسری و پذیرفته شدگان حوزه های علمیه گفت: هم اکنون 14 هزار دانش آموز، 1100دانشجو و 199 طلبه که خانواده آنها تحت پوشش امداد هستند از خدمات و کمک‌های این نهاد بهره مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه تعداد دو خوابگاه دانش آموزی در نهبندان، دو خوابگاه در بیرجند و یک خوابگاه پسرانه زیر نظر امداد در سربیشه داریم، گفت: کمیته امداد همچنین دو کانون فرهنگی در شهرستان های طبس و بیرجند فعال دارد که سالانه حدود سه هزار نفر از فعالیت های فرهنگی و تربیتی و آموزشی آنها بهره می برند.

انتهای پیام

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۳۳۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید